Ekonomi

ABD Federal Rezervi, anında ödemeler için yeni sistemi FedNow’u başlattı

ABD Merkez Bankası (Fed), anlık ödemelere yönelik yeni sistemi “FedNow”un hizmete girdiğini duyurdu.

Fed tarafından yapılan açıklamada, bankanın yeni ödeme sistemi FedNow’u devreye aldığı bildirildi.

Açıklamada, her büyüklükteki banka ve kredi birliklerinin bu sisteme kayıt olarak günün her saatinde ve yılın her gününde müşterilerine anında para transferi yapmak için kullanabilecekleri kaydedildi.

ABD Hazine Bakanlığı Mali Hizmetler Bürosu’na ek olarak, şu anda 35 banka ve kredi birliği FedNow’u kullanıyor ve 16 hizmet sağlayıcı, bankalar ve kredi birlikleri için ödeme süreçlerini desteklemeye hazır.

Açıklamada, sistem tam olarak kullanıldığında anlık ödemelerin tüketicilere ve işletmelere değerli faydalar sağlayacağı, bireylerin maaş çeklerini anında alıp aynı gün kullanabilecekleri, küçük işletmelerin nakit akışlarını daha verimli yönetebilecekleri belirtildi. süreç gecikmeleri

Fed Lideri Jerome Powell yaptığı açıklamada, “Fed, FedNow hizmetini, günlük ödemeleri daha hızlı ve daha kolay hale getirmeye yardımcı olmak için yarattı” dedi. sözlerini kullandı.

Powell, zaman içinde daha fazla bankanın bu yeni aracı kullanmaya başlamasıyla bireylerin maaş çeklerini hızlı bir şekilde alabileceklerini veya şirketlerin faturaları ödenirken anında fonlara erişebileceklerini belirtti.

2019’da Fed, ABD’de daha hızlı ödemeler sağlamak için FedNow adlı bir anında ödeme hizmeti geliştireceğini duyurdu.

habersaricam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu