Haber

Bakan Özer açıkladı: 81 ilde hastane kurulacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için çok boyutlu ve geniş kapsamlı çalışmalar yapıldığını belirtti. “Bu kapsamda yürüttüğümüz değerli faaliyetlerden biri de özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin toplumsal hayatın her alanında var olması, eşit eğitim olanaklarından yararlanması ve toplumsal hayatla bütünleşmesi için süregelen çalışmalarımızdır. Bu kapsamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. sağlık sorunları nedeniyle sağlık kuruluşlarında yatan zorunlu eğitim çağındaki çocuklarımıza eğitim veriyoruz.Tedavileri hastanede veya evde devam eden çocuklarımıza da tedavilerine devam edebilmeleri için eğitim hizmeti veriyoruz.”dedim.

22 İLDE 51 HASTANEDE 1.500 ÖĞRENCİ EĞİTİME DEVAM EDİYOR

Özer, sağlık sorunları nedeniyle hastanelerde yatarak tedavi gören öğrenciler ile uzun süreli tedavi gerektirdiği için yurtta eğitim gören öğrencilerin hayattan kopmamaları ve eğitimlerine kesintisiz devam etmeleri için öğretmenlerin büyük fedakarlık yaptıklarını söyledi.

Bu sınıfların her birinde ikişer sınıf öğretmeninin görevlendirildiğini kaydeden Özer, ihtiyaçlar doğrultusunda diğer alanlardan da öğretmen görevlendirildiğini belirtti.

Zorunlu eğitim çağında olup özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerden, sağlık sorunları nedeniyle örgün eğitim kurumlarından en az on iki hafta yararlanamayan veya risk oluşturacağı belgelenen öğrencilerden sağlıkları açısından eğitim-öğretim yılı içerisinde yatılı eğitim hizmeti verilmektedir.

“EVDE EĞİTİM HİZMETİNDEN 11 BİN 22 ÖĞRENCİ FAYDALANDI”

Evde veya hastane sınıfında eğitim hizmeti veren tüm öğretmenlere başarı belgesi
Öğretmenlerin Covid-19 sürecinde okulların açık kalması için büyük fedakarlıklar yaptıklarını hatırlatan Bakan Özer, öğretmenlerin bu fedakarlığı farklı yerlerde gösterdiğini vurgulayarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizde bugün prestiji ile 11.022 öğrenci yatılı eğitim hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu itibarla 12.033 öğretmenimiz hastanede veya evde eğitim alan öğrencilerimize eğitim hizmeti vermektedir. Bugün prestiji ile 12.033 öğretmenimiz eğitim hizmeti vermektedir. Öğretmenlerimizi de ödüllendirmek istedik.Bu vesileyle sağlık sorunları nedeniyle okula gidemeyen, evde tedavi gören özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımıza eğitim hizmeti veren öğretmenlerimize başarı belgesi gönderdik. Öğretmenlerimize fedakarlıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum.81 ilde kamu-özel ayrımı yapmaksızın istenilen her noktada hastane sınıfı kurarak ne olursa olsun devam etmelerini sağlayacağız. kural şudur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu