Haber

Sinan Ateş’in adı Saruhanlı’da bir sokağa verildi

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in adı, Saruhanlı Belediye Meclisi tarafından ilçedeki bir sokağa verildi.

Saruhanlı Belediyesi’nin Ocak ayı muhteşem meclis toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Uyun başkanlığında ilçedeki Halk Kafe’de gerçekleştirildi. Gündemdeki çeşitli konuların görüşüldüğü toplantıda, ilçede İstasyon Mahallesi’nde yeni imara açılan 5 cadde ve 9 sokağa isim verilmesi konusu görüşüldü. Buna göre eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş isminin verilmesine oybirliğiyle karar verildi. Toplantıda diğer sokaklara Rasim Helvacıoğlu, Hasan Alsan, Tüfekçi Abdurrahman Avcı ve Menemenli Halil Koşay’ın isimleri götürülürken, Nail İmran, Çerkes Faik Akar, Hacı İsmail Karabaş, Arif Çavuşlar, Nihat Haydarlar, Sakıp Yavaşel, Ayhan Kadıoğlu, Hüseyin Hızal ve Şerif Koç sokaktaydı. İsimlerinin verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Toplantıya Ankara’da bulunduğu için telefonla katılan CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, alınan kararların hayırlı olmasını diledi. Lider Alım telefonda yaptığı konuşmada, “Vatanına, devletine emek vermiş vatansever bir kardeşimiz katledilmiştir. Bu nedenle adının yaşatılması gerektiğini düşündük ve adının yaşatılmasına karar verdik. ilçemizin sokaklarından birine verildi. Bununla ilgili teklifimiz meclisimizde oybirliği ile kabul edildi. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Kendisini bir kez daha anıyorum” dedi.

Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylanmasıyla sona erdi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu